Wycieczki na Dominikane - Karaiby

Program przykładowej 8- dniowej wycieczki objazdowej dla grup zorganizowanych od min 14 do 30 osób

Dzień 1

Transfer z lotniska Punta Cana do hotelu Occidental Grand Punta Cana 4* ( All Inclusive )

Hotel położony w centrum miasta Bavaro przy słynnej Playa Bavaro zliczanej do dziesiątki najpiękniejszych plaż na świecie. Zakwaterowanie Hotel Occidental Grand Punta Cana 4* .

Dzień 2

Pobyt w hotelu O godzinie 9:00 spotkanie informacyjne z grupą - zapoznanie z przewodnikami, przedstawienie programu wycieczki. Rozdanie ulotek z programem wycieczki i mapą przejazdu. Dalsza część dnia - czas wolny na plażowanie, korzystanie z obiektów hotelowych czy indywidualne wyjście na miasto.

Dzień 3

Śniadanie i check out z hotelu o godz. 8:00 Wyjazd z hotelu dojazd do Altos de Chavon – godz. 9:00 Całodniowy rejs VIP komfortową łodzią motorową w programie: Altos de Chavon osiedle kolonialne w stylu budownictwa z XVI w. zbudowane z koralowca. Niewiarygodnie realna zabudowa z kościółkiem św. Stanisława Kostki, greckiego amfiteatru czy wąskich uliczek w stylu weneckim pozwoli na krótko uciec od teraźniejszości. Następnie krótki dojazd do ekskluzywnej Mariny Casa de Campo, gdzie czeka na nas szybka, komfortowa łódź motorowa. Po przywitaniu lampką wina musującego wyruszamy w rejs do najpiękniejszych miejsc dominikańskiego wybrzeża Morza Karaibskiego. Pierwsza naszym oczom ukazuje się słynna „Piscina Natural”, naturalny basen zwany również największą „wanną Karaibów” z przepiękną turkusową wodą i białym piaskiem, gdzie możemy zobaczyć dziesiątki czerwonych rozgwiazd. Tam przystanek na drugie śniadanie i kąpiel, gdzie wprost do wody podawane są drinki i napoje. Po 30-40 min wyruszamy w dalszy rejs wzdłuż wybrzeży wyspy Saona aż do maleńkiej wioski rybackiej Mano Juan. Dla chętnych snorkling w przybrzeżnych wodach, czy spacer po robiącej niesamowite wrażanie wiosce i odwiedziny w małej farmie wylęgu żółwi morskich czy kąpiel w krystalicznych wodach zatoczki. Następnie wyruszamy w kierunku najpiękniejszej karaibskiej plaży Sueno del Caribe i po 20 minutowym rejsie docieramy na miejsce, to RAJ NA ZIEMI!
Do naszej wyłącznej dyspozycji pozostaje otwarty bar z alkoholami i napojami, obiad w formie bufetu i langusta z grilla. Prawie dwugodzinny pobyt na tej bajkowej plaży pozwala na indywidualne spacery po dzikich miejscach porośniętych tropikalną roślinnością i pochylonymi w pokłonie plamami kokosowymi. Powrót do portu w Bayahibe, przejazd i nocleg w hotelu w Santo Domingo Hotel „Europa” w Zona Colonial, kolacja w formie bufetu w restauracji w Zona Colonial.

Dzień 4

Śniadanie w hotelu i wykwaterowanie godz. 8:30 Zwiedzanie Santo Domingo Santo Domingo - stolica Dominikany to najstarsze miasto w obu Amerykach. Założone zostało przez brata Krzysztofa Kolumba, Bartolomeo w 1496 r. Od tego czasu zyskało sobie miano głównego centrum administracyjnego Hiszpanów na półkuli zachodniej. Zwiedzanie rozpoczynamy od jaskiń Tres Ojos położonych w centrum miasta gdzie kręcono ujęcia do Parku Jurajskiego. Są to prześliczne trzy podziemne jeziora ze słodką wodą. Następnie krótki dojazd do słynnego Faro a Colon - (Mauzoleum Krzysztofa Kolumba) - potężna budowla zbudowana w kształcie krzyża gdzie w centralnej części znajduje się grób słynnego odkrywcy. Następnie powrót na Stare Miasto gdzie w klimatycznej restauracji, gdzie czeka na nas obiad w formie bufetu, kawa, napoje. Po krótkim odpoczynku rozpoczynamy zwiedzanie starówki Zona Colonial - kolebki kultury Europejskiej dla obydwu Ameryk z pierwszą katedrą i pierwszą ulicą miejską Calle Damas. Tu też zobaczymy Fortaleza Ozama, Panteon Narodowy i muzeum z czasów epoki kolonialnej w słynnym Casa Real, byłej siedzibie wszystkich gubernatorów Santo Domingo. W programie zwiedzania mamy także Alcazar dom Diego Kolumba (syna Krzysztofa) zachowanym w doskonałym stanie. Potem spacer po ulicach kolonialnej starówki wpisanej przez UNESCO na listę światowego dziedzictwa kulturowego aż do słynnej ulicy El Conde.
Przejazd do Jarabacoa, nocleg w hotelu Gran Jimenoa, kolacja w formie bufetu nad szumiącym górskim potokiem.

Dzień 5

Śniadanie w hotelu i wykwaterowanie godz. 8:00 Wycieczka do słynnego wodospadu Salto Jimenoa i przejazd do Puerto Plata 30-minutowy spacer pod wodospad wiszącymi mostkami w górskim kanionie. Po drodze możliwość kąpieli w orzeźwiających wodach górskiej rzeki. Przejazd do Puerto Plata: wjazd koleją linową na słynną górę Isabel de Torres ze słynnym posągiem Chrystusa Zbawiciela podobnego do tego z Rio De Janeiro. Podczas wjazdu niesamowite widoki północnego wybrzeża i położonego nad nim Puerto Plata oraz tuż pod nami dzikiej tropikalnej roślinności. Na górze spacer po mini ogrodzie botanicznym i obiad w formie bufetu na szczycie góry. Równie fascynujący zjazd koleją liniową i City Tour po małym centrum Puerto Plata. Muzeum Bursztynu w którym znajdują się największe okazy uwięzionych w żywicy jaszczurek czy owadów wykorzystanych do filmu Park Jurajski. Muzeum Larimaru, wytwórnia cygar (możliwość zakupu) Przejazd do SOSUA. Zakwaterowanie w Casa Marina Beach Resort (All inclusive).

Dzień 6

Pobyt w resorcie (All inclusive), plażowanie, odpoczynek, spacer po mieście Nocleg w tym samym hotelu.

Dzień 7

Śniadanie w hotelu i wykwaterowanie godz. 8:00 Przejazd do portu w Santa Barbara de Samana na półwyspie Samana Krótki rejs na maleńką wsypę Cayo Levantado znaną również pod nazwą Bacardi. Właśnie tam kręcono niegdyś film reklamowy słynnego Rumu Bacardi. Na miejscu możliwość plażowania przy przepięknej zatoce z turkusową wodą w otoczeniu gór półwyspu Samana porośniętych gajami palm kokosowych. Tuż obok lokalna restauracja gdzie będzie czekać obiad w formie bufetu i z lokalnymi grajkami. Po obiedzie możliwość zakupu lokalnych pamiątek w dziesiątkach małych straganików Powrót katamaranem do portu. Przejazd do Las Terrenas, hotel Las Palmas al Mar Residence położony dosłownie kilkanaście metrów od brzegu Oceanu Atlantyckiego z niewiarygodnie spokojną wodą.
Zakwaterowanie i pożegnalna kolacja przy hotelowym basenie.

Dzień 8

Śniadanie w hotelu i wykwaterowanie około godz. 9:00 Wyjazd do Punta Cana lub Santo Domingo Przejazd super widokową trasą przez góry półwyspu Samana.

Trasa ogółem 895 KM

Zapytania o szczegółowe informacje na: kontakt@villapolonia.eu

Zapraszamy do oferty: Dominikana wczasy, Karaiby wycieczki.

wycieczki karaiby, wakacje na karaibach, wczasy karaiby, wakacje karaiby