Samana – Wodospad El Limon i Park Narodowy Los Haitises

Rezerwacja Online w cenach Promo

Wyprawa dla fanów dzikiej przyrody Dominikany.

Cena: 180 USD za osobę (dzieci do 11 lat - 100 USD)
Zarezerwuj online i zapłać na miejscu: 165 USD za osobę (dzieci do 11 lat - 85 USD)
Opłata rezerwacyjna tylko 20 zł/os (dzieci 10 zł).

Wyjazd z hotelu do Sabana de la Mar (po drodze przepiękne widoki pobliskich gór, małych dominikańskich wiosek, fascynującej roślinności). Po około 3.5 godziny docieramy na miejsce do Parku Narodowego Los Haitises, tam wsiadamy do łodzi i płyniemy poprzez cudowne, robiące niesamowite wrażenie kanały, wśród metrowej wysokości korzeni powietrznych mangrowców.

Płynie się wzdłuż szczytów nabrzeżnych wzgórz, maleńkich wysepek (cayos) opanowanych przez ptactwo morskie i wapiennych wzgórz (mogotes). Po drodze zawijamy do brzegu gdzie zwiedzamy jaskinię Arena Grotte i jaskinię Linea z autentycznymi inskrypcjami Indian Taino.

Następne 20 min to rejs szybka łodzią do portu po drugiej stronie zatoki w Samana. Po drodze widoki niesamowitych dzikich plaż i niezamieszkałych wybrzeży Zatoki. W porcie wsiadamy do odkrytej ciężaróweczki Track Safari i jedziemy około 25 km po niesamowitych górach półwyspu Samana. Po dotarciu na Rancho wsiadamy na konie i wraz przewodnikami wyruszamy w trasę po górach przejeżdżając przez krystaliczną rzekę i integrujemy się z niesamowitą dziką przyrodą, Po około 30 min docieramy do punktu skąd już 10 min marszu dzieli nas od Wodospadu El Limon! Na miejscu możliwość kąpieli u podnóża wodospadu. W drogę powrotną wyruszamy po 30 min odpoczynku. Na Rancho czeka na nas obiad. Powrót do portu Samana i łodzią do Sabana de La Mar. W drodze powrotnej do hotelu zatrzymujemy się na życzenie w maleńkiej osadzie górskiej Koldyriery Wschodniej. Tam krótki spacerek po zboczu góry porośniętej kawowcami, kakaowcami, drzewami chlebowymi, mango i tropikalnymi liliami.

Powrót do hotelu ok. godz. 21.00

Galeria zdjęć

Zapraszamy do oferty: Dominikana wczasy, Karaiby wycieczki.